08.07.2013

MP XC : Mistrzowska Maja Włoszczowska w Żerkowie

Maja Włoszczowska, zawodniczka GIANT Pro XC Team, po raz kolejny w karierze zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie górskim

Główna faworytka do złota napotkała twardy opór ze strony będącej w bardzo wysokiej formie Katarzyny Solus-Miśkowicz, jednak po ataku na trzeciej rundzie zdołała wyjść na prowadzenie, którego nie oddała już do samej mety. Tym samym srebrna medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie dodała do swojej kolekcji kolejny medal z Mistrzostw Polski. Srebro, tracąc niemal minutę do zwyciężczyni, zdobyła wcześniej wspomniana Katarzyna Solus-Miśkowicz, natomiast brąz przypadł Annie Szafraniec.

- Trasa tegorocznych Mistrzostw Polski była wymagająca, dodatkowo we znaki dawał się upał. Kasia Solus-Miśkowicz pokazała dzisiaj świetną formę i w pewnym momencie udało jej się nawet nieco odjechać. Zaatakowałam jednak na trzecim
okrążeniu i do samej mety udało mi się utrzymać przewagę. - powiedziała dzisiejsza zdobywczyni tytułu Mistrzyni Polski.

Kolejny start Mai Włoszczowskiej już 28 sierpnia w Vallnord (Andora), gdzie pojawi się światowa czołówka walcząca o punkty Pucharu Świata.

Plan startów Mai Włoszczowskiej w roku 2013:

28.07 - IV Puchar Świata - Vallnord (Andora)
10.08 - V Puchar Świata - Mont-Sainte-Anne (Kanada)
31.08 - Mistrzostwa Śwata - Pietermaritzburg (RPA)
14.09 - VI Puchar Świata - Hafjell (Norwegia)


Maja w tegorocznych imprezach startuje na nowym rowerze marki GIANT z kołami 29-calowymi, XtC Advanced SL 29er. Maja Włoszczowska to najlepsza polska zawodniczka kolarstwa górskiego, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, i wielokrotna mistrzyni Polski w cross-country. GIANT to światowa marka rowerowa, lider innowacji, związany ze sportem od 1972 roku; w Polsce obecna od 22 lat.

źródło: biuro prasowe Giant Polska

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI