23.09.2013

Fantastyczny sezon w wykonaniu zawodniczki GIANT

Maja Włoszczowska (GIANT Pro XC Team) tegoroczny sezon z pewnością może zaliczyć do udanych. Wśród licznych sukcesów największe to medale mistrzostw świata, Europy oraz Polski, a także udane występy w Pucharze Świata.

żródło: informacja prasowa GIANT Polska

Dla Mai Włoszczowskiej tegoroczny sezon był wielką niewiadomą ze względu na zeszłoroczną kontuzję stopy, która wykluczyła ją z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Zawodniczka GIANT Pro XC Team zamiast na treningu, musiała skupić się na żmudnej rehabilitacji.

Mimo to już pierwsze starty w zawodach niższej rangi pozwalały mieć nadzieję na powrót do mistrzowskiej formy. Cztery starty, cztery zwycięstwa – z takim dorobkiem srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie przystąpiła do pierwszego Pucharu Świata, w Albstadt.

Drugie miejsce w tak silnie obsadzonym wyścigu było bardzo dobrym rezultatem, czego nie ukrywała sama Maja - Końcówka wyścigu była trudna, spadł deszcz i musiałam bardzo uważać na zjazdach, dlatego myślę, że drugie miejsce to świetny wynik. Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu.

W kolejnych startach najlepsza polska kolarka nie schodziła z tronu niezależnie czy były to mistrzostwa Świata, Europy czy też Polski – każdy kończyła z medalem na szyi.

- Chyba nigdy tak dobrze nie było! – podsumowała krótko po ostatnich zawodach Pucharu Świata, które odbyły się w norweskim Hafjell.

Najważniejsze tegoroczne sukcesy Mai Włoszczowskiej:

·         Srebrny medal – Mistrzostwa Świata MTB XC w Pietermaritzburgu (RPA)

·         Brązowy medal - Mistrzostwa Europy MTB XC w Bernie

·         Złoty medal – Mistrzostwa Polski MTB XC w Żerkowie

·         4. miejsce – klasyfikacja indywidualna Pucharu Świata MTB XC

·         2. Miejsce – klasyfikacja drużynowa Pucharu Świata MTB XC

Maja Włoszczowska ma przed sobą jeszcze dwa starty, w tym jeden podczas nadchodzących szosowych Mistrzostw Świata we Florencji, gdzie wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego.

Nadchodzące starty Mai Włoszczowskiej:

28.09 – szosowe Mistrzostwa Świata - Florencja (Włochy)

30.09 - Langkawi International Mountain Bike Challenge - Langakwi (Malezja)

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI